Wiele trendów i badań wskazuje, że jesteśmy skazani na mobilność w biznesie. Gwałtowny rozwój telefonii komórkowej w ostatnich latach oraz rozwój technologii związanych z bezprzewodową transmisją danych potwierdzają tylko to twierdzenie.Gwałtownie wzrasta zainteresowanie przedsiębiorstw rozwiązaniami, aplikacjami i systemami mobilnymi opartymi na nowych architekturach, uwzględniających konwergencję wielu dostępnych dziś systemów.
Statystki mówiące o 700-tysięcznym przyroście użytkowników mobilnych systemów łączności dziennie na świecie, zmuszają do przyspieszenia technologicznego. Systemy GSM nie wystarczają już do obsługi nowych aplikacji, a tradycyjne sieci LAN nie dają możliwości swobodnego poruszania się. Coraz bardziej istotne staje się to, aby te same dane i aplikacje firmowe były dostępne w każdym miejscu oraz przekazywane z jakością porównywalną z sieciami stacjonarnymi. Jednym słowem jesteśmy skazani na mobilność w biznesie.
Jak wynika z badań, spośród obecnie używanych aplikacji w sieciach komórkowych, te związane z rozrywką stanowią ponad 50% połączeń komórkowych, a kolejne miejsce zajmują transakcje. W grudniu 2000 r. przesyłano na świecie w ciągu miesiąca 13 bilionów SMS-ów. W latach 2003-2004 liczba mobilnych internautów przewyższy korzystających ze stacjonarnych łączy. Warunkiem decydującym o powodzeniu UMTS będzie niewątpliwie konieczność uzyskania w systemach nowej generacji szybkości i jakości transmisji odpowiadających przepustowości istniejących systemów przewodowych.
Przedsiębiorstwa chcące w przyszłości oferować nowoczesne usługi powinny skupić się na infrastrukturze do świadczenia kompleksowych usług, a nie sprzedaży pojedynczych produktów.
Firma ProTel, jako nowoczesna firma z branży teleinformatycznej, posiadająca wieloletnie kontrakty i umowy partnerskie z wiodącymi, światowymi koncernami z branży IT, dostarcza gotowe rozwiązania do świadczenie tego typu usług.
Rozwiązanie m-biznesowe dla MTP
Na tegorocznych targach Infosystem 2001 zaprezentujemy gotowe rozwiązanie dla tzw. ASP, czyli dostawców usług aplikacyjnych (Application Service Provider), jakimi są m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie. Będzie można w praktyce zapoznać się z tzw. m-biznesowym rozwiązaniem. W przypadku naszego rozwiązania mamy do czynienia z następującymi aplikacjami (rozumianymi w szerszym znaczeniu; nie jako oprogramowanie, ale jako część usługi):
- Telefonia przewodowa analogowa,
- Telefonia przewodowa cyfrowa,
- Telefonia bezprzewodowa DECT,
- Telefonia trunkingowa,
- Telefonia przewodowa IP,
- Telefonia bezprzewodowa IP,
- Transmisja danych przewodowa,
- Transmisja danych bezprzewodowa,
- Aplikacje UMS (Unified Messaging System),
- ATM Networking,
- Administracja poprzez IP (HTTP, SNMP)
Omawiane rozwiązanie tworzą następujące komponenty:
1) System Hicom z systemem Cordless oraz systemem Motorola, zainstalowany na
MTP, włączony do sieci POL 34 (zsieciowany z istniejącymi centralami) :
- Telefonia przewodowa analogowa
- Telefonia przewodowa cyfrowa
- Telefonia bezprzewodowa DECT
- Telefonia trunkingowa
- ATM Networking
- Administracja poprzez IP
2) Aplikacja HiPath w sieci POL34/155 :
- Telefonia przewodowa IP (Komputer + HiPath OptiClient + dostęp do sieci LAN)
- Telefonia bezprzewodowa IP (Subnotebook + HiPath OptiClient + dostęp do sieci
WLAN) - Telefonia bezprzewodowa IP (Palmtop + Netmeeting + dostęp do sieci WLAN)
- Aplikacje UMS
- Administracja poprzez IP
3) System RadioLAN firmy Cabletron :
- Transmisja danych bezprzewodowa
- Telefonia bezprzewodowa IP (Subnotebook + HiPath OptiClient + dostęp do sieci
WLAN) - Telefonia bezprzewodowa IP (Palmtop + Netmeeting + dostęp do sieci WLAN)
Zastosowanie tych aplikacji umożliwi jednoczesną transmisję głosu i danych (m.in. telefonowanie, wysyłanie poczty elektronicznej czy łączenie się z Internetem) niezależnie od miejsca, w którym znajduje się użytkownik przy pomocy mobilnych, podręcznych subnotebooków podłączonych do WLAN.
Warto to zobaczyć i samemu spróbować.
Zapraszamy więc do odwiedzenia naszego stoiska nr 22 w pawilonie 8, podczas targów Infosystem 2001, które odbędą się w Poznaniu w dniach od 24 do 27 kwietnia 2001 r.
Pobierz : serwis-prasowy-15.03.2001